Biežāk uzdotie jautājumi

Vai braukšanai ar motorolleri ir nepieciešamas tiesības?

Jā, lai vadītu motorolleri, nepieciešamas vai nu motorollera – AM kategorijas tiesības vai arī autovadītāja - B kategorijas tiesības.

Motorollera (AM) tiesības var iegūt no 14 gadu vecuma. Ar šīm tiesībām var vadīt transporta līdzekli ar ātrumu līdz 45 km/h.

Ar autovadītāja tiesībām (B kategorija) var braukt ar jebkuru elektrisko motorolleri vai motociklu līdz 125 cc klasei vai 11Kw motoru.


Vai motorolleriem nepieciešams iet tehnisko apskati?

Tehniskā apskate jāiet tiem motorolleriem, kuru motora tilpums pārsniedz 50 cc. Un tā jāiet ik pēc 2 gadiem. Lielākai daļai elektrisko motorolleru un motociklu tehniskā apskate nav jāiet.


Cik bieži jāveic apkope transportlīdzeklim?

Tā kā tie ir elektriskie transportlīdzekļi un tiem nav jāveic eļļu maiņas vai dzinēja apkopes, uz apkopi aicinām reizi gadā vai ik pēc 3000 nobrauktiem kilometriem, lai pārbaudītu tā tehnisko stāvokli. NIU elektriskajiem rolleriem ir iebūvēta paškontrole, ka īpašnieks caur aplikāciju var veikt rollera tehniskā stāvokļa pārbaudi.


Vai jāmaksā ceļa nodoklis?

Nē, elektriskajiem motorolleriem un motocikliem nav jāmaksā ceļa nodoklis un tie ir atbrīvoti no reģistrācijas maksām.


Vai var braukt divatā?

Jā, visi mūsu elektriskie motorolleri un motocikli ir paredzēti diviem braucējiem.


Vai ar motorolleriem var braukt pa trotuāru?

Nē, Latvijas likumdošana nosaka, ka jebkurš transporta līdzeklis, kurš pārsniedz 25 km/h ātrumu nedrīkst pārvietoties pa gājēju trotuāru.


Kādas ir braukšanas izmaksas?

Elektriskajiem motorolleriem un motocikliem ir ļoti zemas izmaksas - uzlādes izmaksas uz 100 km ir aptuveni 0,30 EUR. Uzlāde ir no visparastākās 220 V rozetes. Uzlādē un brauc!


Vai baterijas ir bieži jāmaina?

Visiem transportlīdzekļiem ir viegli izņemamas baterijas, kuras var uzlādēt gan caur transporta līdzekli, gan izņemtā veidā. Baterijas jeb akumulatori, to ietilpība, uzlādes ātrums un citi parametri atšķiras. NIU motorolleros izmanto jaunākās Panasonic baterijas, kuras ir dzīvotspējīgas līdz pat 8000 uzlādēm (0-100%). Tikai pēc 2000-2500 uzlādēm to parametri sāks samazināties. Atkarībā no braukšanas biežuma, baterijas droši var kalpot līdz pat 8-10 gadiem.